Materiał Partnera Przegląd rozwiązań napędowych dla branży spożywczej i związanej z transportem kruszyw

Przegląd rozwiązań napędowych dla branży spożywczej i związanej z transportem kruszyw

Zarówno w branży spożywczej jak i przy produkcji i transporcie kruszyw nie ma czasu na zastoje lub awarie. Dlatego tak ważny jest dobrej jakości sprzęt, który gwarantuje ciągłość pracy. Napędy stosowane w tego typu miejscach muszą charakteryzować się dużą mocą, bezpieczeństwem i wytrzymałością. Poznaj innowacyjne rozwiązania napędowe dedykowane tym branżom.

Nowoczesne rozwiązania napędowe dla branży spożywczej

Każda branża ma swoje specyficzne wymogi, za którymi producenci rozwiązań napędowych starają się nadążyć i proponują coraz nowsze rozwiązania. W branży spożywczej potrzebne są urządzenia, które są odporne na korozję, ponieważ urządzenia używane w produkcji są często dezynfekowane i czyszczone. Dedykowanym dla tej branży napędem jest np. nsd tupH produkowane przez NORD DRIVESYSTEMS. Jest to napęd higieniczny, nierdzewny i przeciwwybuchowy. Napęd nsd tupH jest odporny na działanie kwasów i zasad. Jest wyprodukowany z materiałów lżejszych niż stal nierdzewna i stanowi dla niej ekonomiczną alternatywę.  Innym nowoczesnym rozwiązanie jest np. DuoDrive, czyli urządzenie, które łączy przekładnię z silnikiem w kompaktowej konstrukcji.

Nowoczesne rozwiązania napędowe dla przemysłu materiałów sypkich

Urządzenia wykorzystywane w przemyśle materiałów sypkich pracują w trudnych warunkach i muszą charakteryzować się dużą mocą i wytrzymałością. Dla przenoszenia materiałów z jednego etapu do drugiego stworzono innowacyjne przekładnie przemysłowe takie jak MAXXDRIVE. To rozwiązanie napędowe wyróżnia się wydajnością i wysoką precyzją. Pracuje efektywnie i co ważne ma niską emisję hałasu dzięki bardzo precyzyjnym kołom stożkowym. Innym rozwiązaniem napędowym dedykowanym transportowi kruszyw jest np. motoreduktor walcowo-stożkowy UNICASE, który charakteryzuje się wydajnością i jest bardzo łatwy w utrzymaniu w dobrym stanie. 

Rozwiązania napędowe sterowane aplikacją

Mówiąc o innowacyjnych rozwiązaniach napędowych, nie sposób nie wspomnieć o tym, że mogą być sterowane za pomocą smartfona. Wszystko dzięki aplikacji NORDCON APP, które oferuje możliwość obsługiwania napędów NORD jednym kliknięciem. Przy jej użyciu możesz w dowolnym momencie monitorować napędy za pomocą pulpitu sterowniczego, analizować je, dzięki funkcji oscyloskopu oraz diagnozować ewentualne błędy. Aplikacja jest kompatybilna z każdym rodzajem napędu NORD. Znacznie ułatwia pracę i umożliwia przesyłanie parametrów między telefonem a komputerem. Przy użyciu specjalnej wtyczki możesz także tworzyć kopię zapasową.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas